Aby lekcja nie była nudna...

Niedawno uczniowie klasy 1B poznawali na lekcjach rośliny oraz owady i inne zwierzęta, żyjące na łąkach. Wraz z nastaniem wiosennej pogody postanowili zbadać zagadnienie praktycznie i wraz z wychowawczyniami wyruszyli na łąkę w pobliskim Parku Północnym.

Przekonali się, że kwiaty, które rosną tak blisko, naprawdę są piękne i kolorowe. Pająki, patrzące na nich ośmiorgiem swoich małych oczu, wcale nie są niebezpieczne, a wręcz pełnią ważną rolę w przyrodzie, zaś duże, brzęczące, puchate trzmiele wcale nie żądlą, a interesują się wyłącznie kwiatowym pyłkiem. Taka lekcja nie tylko była bardzo ciekawa. Z tą wiedzą nasze pierwszaki staną się z pewnością prawdziwymi przyjaciółmi przyrody.