TADEK RUSZA W ŚWIAT!

Niniejszym ogłaszamy, że maskotka naszej szkoły, która już niebawem będzie towarzyszyć naszym klasom na co dzień i przy okazji wspólnych imprez oraz wyjazdów, ma już imię! Wesoła ósemka, została nazwana w specjalnie ogłoszonym konkursie, w którym swój pomysł mógł zgłosić każdy przedstawiciel naszej społeczności szkolnej.

Po zapoznaniu się ze wszystkimi propozycjami, wrzuconymi na karteczkach do konkursowej urny, nasza komisja doradcza na czele z panią dyrektor Magdaleną Lewandowską, zdecydowała, że maskotka Szkoły Podstawowej nr 8 otrzyma imię Tadek! Najlepsze okazało się zatem zgłoszenie uczennicy klasy 3D Ani Stępczyńskiej. Pomysłodawczyni tłumaczyła, że imię kojarzy jej się z patronem ulicy, przy której znajduje się nasza szkoła, gen. Tadeuszem Kutrzebą, dlatego chciała, aby tak nazwać naszą maskotkę. Ania została zaproszona do gabinetu pani dyrektor, gdzie otrzymała podziękowanie i świąteczny upominek. A tymczasem już niebawem... ósemkowy Tadek wyruszy w świat!