ÓSEMKA DLA UKRAINY

W ostatnim czasie nasze myśli i działania kierujemy w stronę potrzebujących obywateli Ukrainy, zarówno tych. którzy przybyli do Płocka, jak i pozostałych na zagrożonych terenach, w partnerskim Żytomierzu.
Szkolne Koło PCK zorganizowało na terenie szkoły zbiórkę środków na rzecz potrzebujących. Dzięki hojności społeczności szkolnej, uczniów i nauczycieli, udało się zebrać kwotę 1962, 81 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie datki.
Wsparcie materialne to również zbiórka artykułów żywnościowych, kosmetycznych i chemicznych, jaką nasz Samorząd Uczniowski prowadzi już od kilku tygodni. Trzeba przyznać, że wciąż wykazujemy się wielką empatią i współczuciem dla narodu ukraińskiego. W najbliższym tygodniu wyślemy do płockiego sztabu drugi transport darów, a wciąż przynoszone są kolejne.
Każdy wspiera i pomaga, jak potrafi - nasi najmłodsi również w wymiarze symbolicznym. Identyfikują się z potrzebującymi i wyrażają solidarność, tworząc dekoracje i nosząc stroje w barwach ukraińskiej flagi.