DZIEŃ OTWARTY W VII LICEUM

W sobotnie przedpołudnie 9 kwietnia VII Liceum Ogólnokształcące zaprosiło na swój Dzień Otwarty. Ósmoklasiści, zarówno z naszej szkoły, jak i wielu innych placówek, licznie przybyli, by poznać nasze liceum i jego ofertę. Mogli spotkać się i porozmawiać z dyrekcją szkoły, wychowawcami przyszłych klas pierwszych oraz nauczycielami. Zwiedzili również dokładnie gmach naszej placówki i świetnie wyposażone pracownie, korzystając z pomocy przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz uczennic VII LO.

Nasi niezawodni reporterzy ze szkolnej grupy reportersko-blogowej przeprowadzili krótkie wywiady, w których nasi goście podzielili się wrażeniami z odwiedzin w ZS5. Zwiedzający byli pod wrażeniem dużego gmachu naszej szkoły, ale szybko rozwialiśmy wszelkie wątpliwości i obawy z tym związane – wszak od pierwszego września zarówno wychowawcy, nauczyciele, starsze koleżanki i koledzy, jak również świetlica szkolna, pełniąca rolę punktu informacyjnego, pomogą w odnalezieniu każdej sali i miejsca. Wiele dobrego usłyszeliśmy na temat oferty dla przyszłych pierwszoklasistów. Zwrócili oni uwagę, że nie muszą wybierać między tradycyjnymi klasami matematyczno- fizycznymi czy humanistycznymi, lecz profilami o bardziej globalnym wymiarze, zorientowanymi na wybrany później kierunek i zawód. Duże zainteresowanie wzbudziła klasa psychologiczno-pedagogiczna, wszechstronnie przygotowująca do szeroko pojętej przyszłej pracy z drugim człowiekiem i niesienia pomocy. Zupełną nowością będzie klasa o profilu gamingowym, w której fani gier komputerowych będą mogli przekuć swoje hobby w opłacalne zajęcie na przyszłość, ucząc się pod okiem testerów gier komputerowych, we współpracy z czołowymi firmami komputerowymi. Pasjonaci podróży, geograficznych ciekawostek, krajoznawstwa i języków obcych odnajdą się w klasie europejskiej, poznając dokładnie Stary Kontynent i ucząc się języków, w tym również niemieckiego, realizowanego innowacyjną metodą odwróconej lekcji. Serdecznie dziękujemy uczniom, zespołowi ds. promocji szkoły i pracownikom za zorganizowanie spotkania, a naszym gościom, młodzieży i rodzicom, za tak liczne odwiedziny, miłe rozmowy, szereg pytań, na które mogliśmy odpowiedzieć. Jesteśmy przekonani, że pokazaliśmy się jako szkoła, mogąca zaoferować wszechstronny rozwój naszego ucznia oraz placówka przyjazna, gotowa na przyjęcie również osób z niepełnosprawnością, wspierająca i integrująca młodzież. Pozostawiając oczywiście możliwość wyboru naszym potencjalnym uczniom i ich rodzicom, mówimy jednak już teraz „DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU!”.