BYSTRE ORŁY! RAZEM MOŻEMY WSZYSTKO!

Takim okrzykiem zuchy z gromady Bystre Orły ze swoją druhną Emilią Wiśniewską i p. Jarosławem Stafirskim rozpoczęły dwudniowy rajd z okazji XII Święta Hufca (9.-10.04.2022 r.). Podczas gry miejskiej zuszki wcieliły się w żołnierzy, walczących o obronę Płocka w 1920 roku. Zbudowały barykadę, za którą należało się skryć przed wrogiem. Nauczyły się, jak przenieść rannego kolegę na samodzielnie wykonanych noszach oraz jak wykonać temblak z własnej chusty. Przy pomocy harcerek udało się im również przygotować kisiel z owoców. Wszyscy zajadali go ze smakiem, aż im się uszy trzęsły. Podczas dość wymagającej, ale ciekawej wędrówki Bystre Orły spotkały Józefa Piłsudskiego, witając go gromkimi brawami. Cóż to była za przygoda. Zuchy zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do szkoły, gdzie czekało na nich wieczorne Świeczkowisko. Ta wyjątkowa chwila z pewnością zapadła w pamięć wszystkim zuchom. Przy blasku świec śpiewali harcerskie piosenki przy akompaniamencie gitary. Po tak emocjonującym dniu wszyscy szybko zasnęli na karimatach w Szkole Podstawowej nr 12. Niektórzy nawet przez sen powtarzali okrzyk zuchowy "ale fenomenalnie, fantastycznie no i fajnie”!