HUMANIŚCI Z SUKCESEM

26 kwietnia 2022 r. uczniowie klas humanistycznych 2LA i 3LA4 pod opieką p. Ewy Pełczyńskiej i p. Anny Gurtowskiej wzięli udział w konkursie “Polska w strukturach międzynarodowych”, zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku pod patronatem honorowym pani Elżbiety Gapińskiej Posłanki na Sejm RP oraz Prezydenta Miasta Płocka pana Andrzeja Nowakowskiego. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu, złożonego z 20 zamkniętych pytań, dotyczących miejsca Polski w strukturach i formacjach międzynarodowych. W rywalizacji udział wzięło 8 dwuosobowych zespołów.

2 maja podczas miejskich obchodów Dnia Flagi konkurs został rozstrzygnięty i poznaliśmy oficjalne wyniki. Nagrody wręczyli przedstawiciele organizatorów i patroni: pani poseł Elżbieta Gapińska, pan prezydent Andrzej Nowakowski oraz Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury pani Litosława Koper.

1. miejsce z dużą przewagą punktów zajęli: Dominika Padzik i Kacper Zuchora z klasy 3LA4, zdobywając nagrodę główną w postaci zwiedzania gmachu Sejmu RP na zaproszenie posłanki Elżbiety Gapińskiej.

3. miejsce ex aequo zdobyli Julia Osmańska i Nadia Gałczyńska oraz Bartosz Ludwiczak i Szymon Józwik również z klasy 3LA4.

Wyróżnienia:
Maja Dudek i Bartosz Brudzyński z klasy 3LA4, Julia Wiśniewska i Adam Nowakowski oraz Nikola Zacharska i Filip Obrębski z klasy 2LA.

Dziesiąta już edycja konkursu znów okazała się wspaniałą inicjatywą, która na pewno poszerzyła światopogląd i wiedzę uczniów na temat funkcjonowania struktur i formacji międzynarodowych oraz roli, jaką odgrywa w nich Rzeczpospolita Polska.