CENNY SPACER PO PŁOCKU

28 kwietnia w ramach innowacji programowej „Starszy Brat, Starsza Siostra” uczniowie klasy 1LC o profilu pedagogiczno-psychologicznym z wychowawcą p. Anną Kopeć wraz z uczniami klasy 4A pod opieką wychowawcy p. Beaty Kowalczyk wyruszyli na spacer po centrum Płocka. Poznali przy okazji walory turystyczne naszego pięknego miasta. Starsi uczniowie przygotowali krótkie referaty na temat wybranych punktów spaceru, dzieląc się wiedzą między innymi na temat płockiej Katedry, Wzgórza Tumskiego, legendy o jaskini oraz innych zakątków naszego miasta. Uczniowie zwiedzili dwie wystawy w Muzeum Mazowieckim – wystawę „Secesja” oraz „X wieków Płocka. Płock w przestrzeni kulturowej Mazowsza, Polski, Europy”. W Katedrze młodzież wysłuchała krótkiego wykładu o słynnych Drzwiach Płockich oraz udała się na spacer po molo. Po spacerze uczniowie spędzili miło czas na obiedzie w jednej z restauracji. Pozdrawiamy z Płocka!