PRZYJMIJMY WŁAŚCIWĄ POSTAWĘ

W ramach realizowanego w tym roku szkolnym w naszej szkole projektu „Zakoduj się na zdrowie” 10 czerwca odbyły się warsztaty z fizjoterapeutą stomatologicznym p. Sylwią Durką. Przeznaczone one były dla rodziców i dzieci.

Ceniona fizjoterapeutka, jaką jest pani Sylwia Durka, podpowiadała, jak ćwiczyć z dzieckiem, by uniknąć wad postawy. Dzięki temu rodzice uzyskali wiele fachowych wskazówek. Dzieci miały okazję sprawdzić, czy na pewno odpowiednio siedzą w ławkach, czy prawidłowo noszą plecaki. Ale także dowiedziały się, że zbyt mocno pochylona głowa podczas grania na komórce waży aż 27kg! Jest to ogromne obciążenie dla kręgosłupa. Indywidualne podejście p. Sylwii Durki sprawiło, że każdy rodzic uzyskał wskazówki dotyczące postawy swojego własnego dziecka. Projekt został sfinansowany ze środków Fundacji Orlen.