GORĄCZKA ZŁOTA W ZS5

Tradycyjnie już wiosną w naszej szkole zapanowała gorączka złota. I nie znaczy to bynajmniej, że złota poszukiwaliśmy, wypłukując gdzieś cenne błyszczące samorodki.

My złoto zbieraliśmy w szczytnym celu. A dokładniej, gromadziliśmy monety o nominałach 1, 2 i 5 groszy. Z końcem czerwca organizator akcji na terenie szkoły p. Cezary Chyżyński przekazał do Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Płocku całe zebrane "złoto". Okazało się, że udało nam się zgromadzić niemal 15 kilogramów monet. Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za hojność. Nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej oraz świetlicy składamy serdeczne podziękowania za koordynowanie akcji.