MALUCHY W "EMCE"

Tuż przed końcem roku szkolnego uczniowie klas 2C i 2E, pod opieką p. Magdaleny Woźniak-Serwatkiewicz, p. Malwiny Rydzyńskiej, p. Bartłomieja Fortuny i p. Natalii Dorywalskiej, wybrali się do "eMki". Pod tą nazwą kryje się oczywiście Dział Zbiorów Audiowizualnych Książnicy Płockiej, zwany w skrócie Mediateką.

Drugoklasiści poznali zasady funkcjonowania mediateki i dowiedzieli się, co mogą w niej wypożyczyć. Niektórzy pochwalili się, że już od pewnego czasu z tych zasobów korzystają. Nasi uczniowie wzięli również udział w zajęciach bibliotecznych, które, jak na mediatekę przystało, miały formę zagadek dźwiękowych i zabaw przy muzyce. Mimo że pogoda nie pozwoliła na zaplanowany dłuższy spacer i zakup smakowitych lodów, a jedynie na krótki wypad na Wzgórze Tumskie, to wszyscy z wycieczki wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.