Wyśpiewały po niemiecku 2. miejsce!

We wtorek 20 lutego w auli Zespołu Szkół nr 3 w Płocku odbyła się kolejna edycja Festiwalu Piosenki Niemieckiej. Przegląd, organizowany przez nauczycieli języka niemieckiego z ZS3, jest jedynym tego typu przedsięwzięciem w powiecie i już od kilkunastu lat przyciąga uczestników zarówno z Płocka jak i okolic.

W tegorocznym konkursie udział wzięło siedemnaścioro wykonawców – zespołów, duetów i solistów. Skład pięciosobowego jury, któremu niezmiennie od lat przewodniczy wokalista, kompozytor i autor tekstów Ryszard Wolbach, stanowili nauczyciele języka niemieckiego z płockich szkół. Naszą szkołę reprezentował wokalno - gitarowy duet licealistek – Basia Cendrowska i Ola Marciniak, przygotowujący się pod kierunkiem p. Bartłomieja Fortuny. Dziewczyny wspaniale wykonały utwór „Hör den Kindern einfach zu“ z repertuaru niemieckiej wokalistki Corinny May, zdobywając najwyższą lokatę w historii startów naszej młodzieży w tej wyjątkowej imprezie. Decyzją komisji nasz duet uplasował się bowiem na 2. miejscu, ustępując jedynie utalentowanej przyszłej śpiewaczce operowej z Gimnazjum nr 6. Gratulujemy naszym reprezentantkom pokazanej nie po raz pierwszy wrażliwości muzycznej, talentu i biegłości językowej oraz życzymy wielu dalszych sukcesów.

Herzlichen Glückwunsch!