Pamięci grudnia 81

W dniu 13 XII 2012r. (czwartek) o godz. 17.00 w Zespole Szkół Nr 5 uczniowie gimnazjum z klasy I ekonomiczno- społecznej przygotowali Wieczornicę poetycko- muzyczną „Pamięci Grudnia' 81”. Wieczór ten ma upamiętnić 31 rocznice wprowadzenia stanu wojennego i jest pewnego rodzaju spotkaniem z historią. Wieczornicy towarzyszy również przygotowana przez uczniów wystawa z pamiątkami z okresu PRL. Inicjatorkami tego wieczoru są p. Magdalena Lewandowska Wychowawca klasy oraz p. Elżbieta Charzyńska nauczyciel historii i wos.

Klasa Ic , w której realizowana jest innowacja pedagogiczna pt. „Świadomy młody obywatel” podejmuje wiele inicjatyw nie tylko edukacyjnych, ale także społecznych. Uczniowie tej klasy zorganizowali w dniach 5-6 grudnia akcję „ Zostań Świętym Mikołajem”. Była to sprzedaż kartek i ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów Gimnazjum Nr 8. Zebrano imponującą kwotę ponad 1000 złotych, którą w całości uczniowie przekażą potrzebującym dzieciom z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego Nr 1 w Płocku, gdzie bardzo często brakuje codziennych, najpotrzebniejszych rzeczy.

W planach są kolejne tego typu akcję, które będą przygotowywali uczniowie z tej klasy.