MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK - wyniki konkursu

 Piątego listopada, na świcie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Data tego bajkowego święta nie jest przypadkowa, to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek, Walta Disneya.

Z tej okazji, biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny dla klas I-III: ,,Mój ulubiony bohater Walta Disneya"  oraz dla  klas IV: ,,Mój wymyślony bohater bajek Walta Disneya".

Na konkurs wpłynęło łącznie 68 prac. Komisja w składzie: p. Ewa Rutecka i p. Grażyna Stobiecka przy wyborze laureatów brała pod uwagę: oryginalność, pomysłowość, samodzielność oraz estetyka wykonania prac.

Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski „Tu wszędzie jest nasza Ojczyzna…”

     Uczniowie klas czwartych, piątych, siódmych i ósmych naszej szkoły uczcili 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim poezji patriotycznej:

„Tu wszędzie jest nasza Ojczyzna…”.

Konkurs odbył się 10.11.2021 r. w bibliotece szkolnej. Komisja w składzie: pani Lidia Nita, pani Urszula Wasilewska, pani Małgorzata Szreder oceniała: dobór wierszy zgodny z tematyką konkursu, dykcję, sposób prezentacji, opanowanie pamięciowe tekstu oraz oddziaływanie na odbiorcę.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

KONKURS PLASTYCZNY ,,Mój ulubiony miś – bohater literatury dziecięcej”

Pluszowy Miś od ponad stu lat jest najbardziej znanym misiem na świecie, towarzyszy dzieciom w ich codziennym życiu, dzieli z nimi dziecięce radości i smutki, jest ich najwierniejszym przyjacielem.

Pluszowy Miś jest jednym z ulubionych bohaterów literatury dziecięcej i na stałe zagościł wśród bajek.

Z okazji święta Pluszowego Misia, które przypada na 25 listopada, biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas I-III do udziału w kolejnej edycji konkursu !

Czytaj więcej...

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Od wielu lat w bibliotekach szkolnych w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku to święto obchodzone było pod hasłem ,,Baśnie i legendy z całego świata”. Nasza biblioteka szkolna również włączyła się w obchody, zapraszając czytelników do wspólnej zabawy. 

Czytaj więcej...

Dzień Głośnego Czytania w bibliotece

     Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001roku.

Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W naszej szkole obchody Dnia Głośnego Czytania były znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do świata książki Szczególnie teraz, gdy telewizja i komputer pochłaniają coraz więcej czasu, trzeba podkreślać znaczenie wspólnej lektury. Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników naszej biblioteki. 29 września 2021 gościliśmy uczniów klas I. Maluchy miały okazję wysłuchać fragmentów książki pt.: ,,Pamiętnik Czarnego Noska” J. Porazińskiej, po czym w klasie wykonały ilustracje przedstawiające głównego bohatera.