BAŚNIOWY KONKURS

Konkurs "Baśniowy świat Andersena”- wyniki

         2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci . Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY) na cześć urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.

Czytaj więcej...

Pasowanie

 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

    Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej.

W dniach 17.02 i 24.02.2022 na poszczególnych lekcjach bibliotekę odwiedzili uczniowie klas I wraz                z wychowawcami. Zanim dzieci złożyły ślubowanie, dowiedziały się o zaletach czytania oraz poznały prośby książki.

Następnie pierwszaki obejrzały przedstawienie pt.,, Bajkowe zamieszanie” przygotowane przez koło teatralne – ,,Wesoła Ósemka” pod kierunkiem p. Anny Szarmach. W wesoły sposób mali aktorzy przekazali swoim młodszym kolegom przesłanie bajkowych postaci o tym, jak ważne jest czytanie w życiu człowieka.

Po przedstawieniu w obecności pani dyrektor M. Lewandowskiej i A. Dolnej dzieci ślubowały, że będą kochać   i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po części oficjalnej przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie książki. Później uczniowie zwiedzili bibliotekę       i zapoznali się z księgozbiorem dla najmłodszych czytelników oraz regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania książek. Na koniec gospodarze klas otrzymali dyplomy przyjęcia do grona czytelników.

Wszyscy uczniowie dostali również wyprawki czytelnicze, przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii : ,,Mała książka – wielki człowiek” , której ważnym celem jest rozwój czytelnictwa dzieci w różnych grupach wiekowych. Projekt jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Życzymy nowym Czytelnikom wspaniałych przygód w świecie książki i pamiętajcie - zawsze jesteście mile widziani w bibliotece szkolnej!

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Poezji- konkurs

 

21 marca - Światowy Dzień Poezji

Z okazji Światowego Dnia Poezji oraz roku Władysława Broniewskiego w Płocku Biblioteka Szkolna zaprasza uczniów klas I i II LO oraz klas 4-8 do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim:

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO

pt.,, Władysław Broniewski – płocczanin , poeta Mazowsza”

CELE KONKURSU:

1. Poznanie i popularyzacja poezji Władysława Broniewskiego.

2. Poszerzenie wiedzy na temat życia i twórczości poety.

3. Kultywowanie piękna mowy ojczystej.

4. Rozwijanie wrażliwości twórczej młodego człowieka.

REGULAMIN KONKURSU RECYTATORSKIEGO:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I i II LO oraz klas 4-8 SP

2. Chętni uczestnicy zgłaszają udział w konkursie do biblioteki do dnia 21 marca 2022r.

3. Uczestnik konkursu recytuje jeden utwór poety. Czas prezentacji nie może przekroczyć 3 minut.

4. Podczas prezentacji utworów dozwolone są gesty wspomagające interpretację.

5. Konkurs odbędzie się 22 marca (wtorek) 2022 r. o godz. 10:00 w Bibliotece Szkolnej.

Dla laureatów przewidziane są nagrody.

Zapraszamy!

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK - wyniki konkursu

 Piątego listopada, na świcie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Data tego bajkowego święta nie jest przypadkowa, to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek, Walta Disneya.

Z tej okazji, biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny dla klas I-III: ,,Mój ulubiony bohater Walta Disneya"  oraz dla  klas IV: ,,Mój wymyślony bohater bajek Walta Disneya".

Na konkurs wpłynęło łącznie 68 prac. Komisja w składzie: p. Ewa Rutecka i p. Grażyna Stobiecka przy wyborze laureatów brała pod uwagę: oryginalność, pomysłowość, samodzielność oraz estetyka wykonania prac.

Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski „Tu wszędzie jest nasza Ojczyzna…”

     Uczniowie klas czwartych, piątych, siódmych i ósmych naszej szkoły uczcili 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim poezji patriotycznej:

„Tu wszędzie jest nasza Ojczyzna…”.

Konkurs odbył się 10.11.2021 r. w bibliotece szkolnej. Komisja w składzie: pani Lidia Nita, pani Urszula Wasilewska, pani Małgorzata Szreder oceniała: dobór wierszy zgodny z tematyką konkursu, dykcję, sposób prezentacji, opanowanie pamięciowe tekstu oraz oddziaływanie na odbiorcę.

Czytaj więcej...