,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

Książki są źródłem niewyczerpanych wrażeń, przeżyć i wzruszeń, uczą mowy ojczystej, wzbogacają słownik dziecka, rozwijają zainteresowania. Czytanie rozbudza w dzieciach ciekawość świata i pomaga im zrozumieć siebie i innych, a także wzmacnia poczucie własnej wartości.

Czytaj więcej...

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ,,Ilustracja do ulubionej książki"

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU „ILUSTRACJA DO ULUBIONEJ KSIĄŻKI”

    Maj, to miesiąc kojarzony z książką. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III - ,,Ilustracja do ulubionej książki”. Do ilustracji uczniowie dołączyli fotografie przedstawiające ich domowe biblioteczki. Na konkurs wpłynęło 13 prac. Wszystkie prace były wykonane pięknie i estetycznie, co świadczy o dużej wyobraźni i inwencji twórczej młodych artystów.

Czytaj więcej...

Światowy dzień Książki i Praw Autorskich

 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to coroczne święto książki organizowane przez UNESCO w celu promocji książki, czytelnictwa, edytorstwa i własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. 

Zachęcamy Was do zapoznania się z historią tego książkowego święta oraz do czytania książek nie tylko w tym dniu.

 

 

https://view.genial.ly/60819f4030c71f0d880c73cb/interactive-content-untitled-genially

KONKURS RECYTATORSKI

KONKURS RECYTATORSKI- ,,Czas na poezję Jana Brzechwy"

UWAGA ! Czwartoklasiści !!!

 Zapraszamy uczniów klas czwartych do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Recytatorskim - ,,Czas na poezję Jana Brzechwy" , organizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji.

   Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania uczniów poezją, kształtowanie umiejętności recytatorskich i czytelniczych oraz wrażliwości i wyobraźni.

Zainteresowanych uczniów prosimy o przesłanie do 31 marca 2021 roku nagranego filmiku z recytacją wybranego wiersza Jana Brzechwy ( nagranie do 1,5 min) do nauczyciela języka polskiego na TEAMS.

Recytowane wiersze będą oceniane przez komisję według następujących kryteriów:

- dobór i znajomość tekstu

- interpretacja tekstu

- kultura słowa ( dykcja, emisja głosu, tempo recytacji, intonacja i akcentowanie).

Zapraszamy!

Projekt edukacyjny

 

Czytam z klasą edycja II - międzynarodowy projekt dla klas I-III

Drugi moduł projektu realizowanego przez klasę II D został ukończony. Do wykonania zadań wybraliśmy baśń H. Ch. Andersena pt. ,,Królowa Śniegu". Wykonaliśmy zimowe zadania, uzupełniliśmy lekturniki, ale najlepsza zabawa była podczas pokazu Mody Ekologicznej zorganizowanego przez p. Justynę Cichocką i p. Urszulę Wasilewską. Dzieci wraz z rodzicami włożyły dużo pracy w przygotowanie wyjątkowych strojów. Uczniowie oklaskami wybierali strój, który ich zdaniem był najciekawszy. Wszyscy okazali się zwycięzcami ponieważ wszystkie stroje były pomysłowe i bardzo oryginalne.

Czekamy teraz na wiosenne wyzwania i realizację kolejnego modułu.