MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik 2021

 Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 roku. Celem świętowania jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce oraz w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W tym roku obchody będą się odbywały pod hasłem ,,Baśnie i legendy z całego świata”

Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy:

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania


 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2021

 

Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

(Wisława Szymborska)

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data święta, 29 września nie jest przypadkowa, odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej - autorki książek dla dzieci i młodzieży, a właśnie najmłodszym dedykowany jest ten dzień. W tym dniu w szkołach, bibliotekach i innych miejscach publicznych głośno czytają dzieciom: nauczyciele, bibliotekarze, znani i lubiani aktorzy, strażacy, policjanci, dyrektorzy…

Czytaj więcej...

,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

Książki są źródłem niewyczerpanych wrażeń, przeżyć i wzruszeń, uczą mowy ojczystej, wzbogacają słownik dziecka, rozwijają zainteresowania. Czytanie rozbudza w dzieciach ciekawość świata i pomaga im zrozumieć siebie i innych, a także wzmacnia poczucie własnej wartości.

Czytaj więcej...

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ,,Ilustracja do ulubionej książki"

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU „ILUSTRACJA DO ULUBIONEJ KSIĄŻKI”

    Maj, to miesiąc kojarzony z książką. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III - ,,Ilustracja do ulubionej książki”. Do ilustracji uczniowie dołączyli fotografie przedstawiające ich domowe biblioteczki. Na konkurs wpłynęło 13 prac. Wszystkie prace były wykonane pięknie i estetycznie, co świadczy o dużej wyobraźni i inwencji twórczej młodych artystów.

Czytaj więcej...

Światowy dzień Książki i Praw Autorskich

 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to coroczne święto książki organizowane przez UNESCO w celu promocji książki, czytelnictwa, edytorstwa i własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. 

Zachęcamy Was do zapoznania się z historią tego książkowego święta oraz do czytania książek nie tylko w tym dniu.

 

 

https://view.genial.ly/60819f4030c71f0d880c73cb/interactive-content-untitled-genially