PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Tegoroczne święto, ze względu na pandemię, wyglądało nieco inaczej niż w latach poprzednich.

W dniach 26.01.-27.01.2021 na poszczególnych lekcjach bibliotekę odwiedzili uczniowie klas I wraz z wychowawcami. Zanim dzieci złożyły ślubowanie, dowiedziały się o zaletach czytania oraz poznały prośby książki.

Następnie uczniowie zwiedzili bibliotekę i zapoznali się z księgozbiorem dla najmłodszych czytelników oraz regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania książek.

Po takim wprowadzeniu, dzieci przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po części oficjalnej przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie książki. Na koniec gospodarze klas otrzymali dyplomy przyjęcia do grona czytelników.

Wszyscy uczniowie dostali również wyprawki czytelnicze, przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii : ,,Mała książka – wielki człowiek” , której ważnym celem jest rozwój czytelnictwa dzieci w różnych grupach wiekowych. Projekt jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Życzymy nowym Czytelnikom wspaniałych przygód w świecie książki i pamiętajcie - zawsze jesteście mile widziani w bibliotece szkolnej!