,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

Książki są źródłem niewyczerpanych wrażeń, przeżyć i wzruszeń, uczą mowy ojczystej, wzbogacają słownik dziecka, rozwijają zainteresowania. Czytanie rozbudza w dzieciach ciekawość świata i pomaga im zrozumieć siebie i innych, a także wzmacnia poczucie własnej wartości.

Wspólne głośne czytanie buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem, poszerza wiedzę ogólną, uczy i pomaga w wychowaniu. Rozwija język, pamięć i wyobraźnię, uczy myślenia i poprawia koncentrację. Dlatego po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom", której celem jest uświadomienie dorosłym, jak ogromne znaczenie dla rozwoju dzieci ma czytanie, a także stworzenie nawyku codziennego czytania. Tegoroczna edycja już po raz dwudziesty zachęcała dzieci i dorosłych do wspólnej lektury. W czerwcu nasza biblioteka oraz klasy I- III wzięły udział w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom pod hasłem Lubimy czytać polskich autorów. Spotkania z książką rozpoczęli wychowawcy klas od głośnego czytania ,,Lokomotywy ‘’ Juliana Tuwima. Dla dzieci były przygotowane różne atrakcje – rozwiązywanie quizu sprawdzającego znajomość treści utworu, zabawy językowe - gimnastyka fonetyczna, a następnie wspólne wykonanie ilustracji lokomotywy. Wspólnemu czytaniu i malowaniu towarzyszyła wspaniała zabawa.

Wszystkie rysunki ozdobiły naszą bibliotekę.