Zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017

23 czerwca o godz. 9 uroczyście zakończyliśmy rok 2016/2017 w Zespole Szkół nr 5 i pożegnaliśmy uczniów klas trzecich gimnazjum.

Uroczystość rozpoczęła podniosła część oficjalna z przekazaniem Sztandaru Gimnazjum nr 8 i przysięgą nowych członków pocztu. W minionym roku szkolnym nasza placówka sprawowała opiekę nad przechodnim Proporcem Pokoju, który także został uroczyście wprowadzony na forum.

Dyrektor Zespołu Szkół nr 5 pani Małgorzata Dąbrowska przekazała absolwentom naszego gimnazjum gratulacje zdobytych ocen oraz życzenia wielu sukcesów na przyszłość, Podkreśliła również, że wysokie wyniki naszych uczniów wielokrotnie idą w parze z sukcesami w sporcie i działalności artystycznej, co świadczy o ich szerokich i wszechstronnych uzdolnieniach. Wręczenie nagród za osiągnięcia trwało długo - na tyle zasłużyli nasi trzecioklasiści. Oprócz wspomnianych wcześniej wyróżnień doceniono także laureatów konkursów przedmiotowych Mazowieckiego Kuratora Oświaty, członków Samorządu Uczniowskiego i pocztu sztandarowego. Przyznano także Nagrodę Dyrektora Szkoły, którą otrzymał Karol Szwed z kl. 3D oraz Nagrodę Rady Pedagogicznej - tę zdobył przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Kacper Wójcik z kl. 3A. Sami trzecioklasiści również wybrali ze swojego grona najbardziej wyróżniających się uczniów, przyznając, jak co roku, Gimnazjony w ośmiu kategoriach.

Uroczystość zakończyła część artystyczna, choć jak zapewniali prowadzący, jej pojawienie się wcale nie było takie pewne... Nasi młodzi aktorzy ze szkolnego Teatru Grawitacja skeczem pt. "Kontrola pana ministra" rozbawili do łez wszystkich zebranych, co pozwoliło choć na chwilę zapomnieć, że "pożegnania nadszedł czas...". Tradycyjnie już podczas ceremonii mogliśmy usłyszeć utwory w wykonaniu chóru Kamerton. Zakończenie roku szkolnego trzecioklasistów przygotowała młodzież pod kierunkiem nauczycieli: p. Agnieszki Kosińskiej, p. Agnieszki Nacfalskiej, p. Sylwii Żelechowskiej, p. Bożeny Tyburskiej i p. Bartłomieja Fortuny.