Inauguracja roku szkolnego 2017 / 2018

4 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017 / 2018. W tym roku inauguracja miała szczególny charakter.

Po raz pierwszy bowiem na żadnej z trzech części uroczystości nie wybrzmiał hymn Gimnazjum nr 8, nie powitaliśmy również żadnej pierwszej klasy tejże szkoły. W murach naszej placówki rozpoczyna działalność Szkoła Podstawowa nr 8 im. Aleksandra Macieszy. O godz. 10 przywitaliśmy uczniów ośmiu siódmych klas, które poznały swoich wychowawców i wraz z nimi zwiedziły szkołę. Wkrótce potem na forum szkoły pod czujnym okiem wychowawczyń zasiadły pierwszaki. Nasi najmłodsi uczniowie, zaciekawieni i przejęci, wzięli udział w swojej pierwszej poważnej szkolnej uroczystości. Jak powiedziała pani wicedyrektor Urszula Zabrzyska, czekamy z niecierpliwością, aż sami zaprezentują nam swój talent, przygotowując występy i imprezy szkolne. Kolejny rok szkolny zainaugurowaliśmy również w VII Liceum Ogólnokształcącym, witając w szczególny sposób uczniów dwóch klas pierwszych. Oprawę muzyczną zapewnił dziś niezawodny chór Kamerton pod kierunkiem p. Bożeny Tyburskiej. Na forum szkoły podczas każdej z trzech części uroczystości wprowadzony został Proporzec Pokoju, nad którym pieczę sprawują obecnie uczniowie Zespołu Szkół nr 5.