IX Powiatowy Konkurs Wiedzy Muzycznej

22 marca w naszej szkole odbył się IX Powiatowy Konkurs Wiedzy Muzycznej zorganizowany tym razem pod hasłem "Od opery, operetki do musicalu".

W jury zasiedli: Izabela Denst-Szydłowska (przewodnicząca), Karina Waśniewska, Monika Mulska i Maciej Kołodziejski. Konkurs uświetnili uczniowie klasy śpiewu p. Izabeli Denst-Szydłowskiej z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Płocku przy akompaniamencie p. Edwarda Bogdana oraz Monika Mulska, jurorka oraz aktorka Teatru Muzycznego w Łodzi.

Komisja nagrodziła nastepujących uczestników:

I miejsce - Klaudia Jóźwiak (Szkoła Podstawowa w Łęgu Probostwie), Julia Zembrzuska (Zespół Szkół nr 1 w Płocku)

II miejsce - Oliwia Grzegrzółka (Zespół Szkół nr 1 w Płocku), Aleksandra Golus (Gimnazjum w Bulkowie)

III Miejsce - Natalia Gonczarek (Szkoła Podstawowa w Proboszczewicach), Wiktoria Kobza (Zespół Szkół nr 1 w Płocku) Przyznano także sześć wyróżnień.

Drużynowo zwyciężyła reprezentacja Zespołu Szkół nr 1 w Płocku przed Szkołą Podstawową w Łęgu Probostwie i naszym Zespołem Szkół nr 5 w Płocku (nasi reprezentanci Adam Ciesielski, Mateusz Mokrzanowski i Dawid Kacperowski z kl. 2C zdobyli również indywidualne wyróżnienia). Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom olbrzymiej wiedzy muzycznej i składamy serdeczne podziękowania opiekunom drużyn. Za wsparcie konkursu dziękujemy również p. Jackowi Kamińskiemu ze sklepu muzycznego w Płocku oraz uczniom naszej szkoły za oprawę akustyczną i fotograficzną.