Pokazali swoje talenty

Od zeszłego roku obchody Dnia Dziecka w naszej szkole mają wyjątkowy charakter. Uczniowie z okazji swojego święta mogą zaprezentować szerokiej publiczności swoje talenty.

A te bywają bardzo różnorodne. W tegorocznej drugiej edycji szkolnego konkursu "Mam Talent" po raz pierwszy obok kilkorga uczniów z klas 7. szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych i licealnych wystąpili najmłodsi członkowie społeczności szkolnej czyli pierwszoklasiści. Zainteresowanie konkursem wśród nich przerosło najśmielsze oczekiwania. Rozważano nawet przeprowadzenie eliminacji wstępnych, jednak ostatecznie 30 maja na forum pojawiły się wszystkie chętne maluchy. Publiczność była oczarowana występami wokalnymi i tanecznymi, ale także innymi talentami, jak chociażby budowanie z klocków Lego na czas czy układanie kostki Rubika. Jury w skladzie: p. dyrektor Małgorzata Dąbrowska, nauczycielka języka polskiego i świetlicy p, Anita Krupińska i przewodniczący Samorządu Szkolnego Jakub Rutkowski, miało trudne zadanie. Ostatecznie w kategorii uczniów starszych zwyciężyłą, zresztą drugi raz z rzędu, Aleksandra Cicholc z kl. 2H, wspaniale wykonując utwór z repertuaru Adele. Liderem wśród pierwszoklasistów został Mikołaj Rynkiewicz z kl. 1C, który wspomnianą wcześniej kostkę Rubika potrafi ułożyć nawet z zamkniętymi oczami. Gratulujemy wszystkim uczestnikom przeglądu i z niecierpliwością oczekujemy już na jego następną, trzecią edycję w przyszlym roku.