Licealiści na Gali Przedsiębiorczości

26 lutego 2019 roku w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się Gala Przedsiębiorczości podsumowująca 15 edycję Dnia Przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Dzień Przedsiębiorczości to projekt ogólnopolski, dzięki któremu młodzież szkół ponadgimnazjalnych ma możliwość odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy. Projekt sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. W trakcie wizyty uczniowie mogą zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, pozyskać informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania, a także zapoznać się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Za organizację Dnia Przedsiębiorczości Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie na Najlepszą Inicjatywę Obywatelską Pro Publico Bono w kategorii Inicjatywy Edukacyjne.

Uroczystość Gali Przedsiębiorczości otworzyła Pani prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP która podkreśliła, że Dzień przedsiębiorczości jest modelowym rozwiązaniem, pokazującym jak powiązać naukę w szkole z praktycznym doświadczeniem. Gośćmi honorowymi byli również pani Ewa Tomaszewska Poseł na Sejm RP oraz pan Zbigniew Modrzewski Prezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

W tym roku szkolnym, w gronie laureatów najaktywniejszych szkolnych koordynatorów 15 edycji programu znalazła się pani Renata Siedlich – Zakrzewska doradca zawodowy i nauczyciel przedsiębiorczości, która od 15 lat istnienia projektu aktywnie mobilizuje młodzież do uczestnictwa w Dniu Przedsiębiorczości. Z okazji inauguracji projektu w uroczystości uczestniczyli również najaktywniejsi uczniowie klas drugich VII Liceum Ogólnokształcącego: Lidia Dziedzic, Damian Kleczka i Kacper Jaworski.

Organizatorzy zapewnili nam wiele wrażeń i atrakcji, które na długo pozostaną w pamięci. Odwiedziliśmy Sejm RP oraz Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych, gdzie na głównej Sali Notowań Giełdowych Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zostały wręczone dyplomy i statuetki.

Serdeczne podziękowania składam młodzieży, która chętnie odpowiada na różne inicjatywy sprzyjające podejmowaniu trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej oraz zainteresowanych ekonomią i przedsiębiorczością.

Dziękuję
Renata Siedlich-Zakrzewska