Uwaga!

Strona archiwalna, zapraszamy na nową stronę: https://www.zs5.net.pl

LICEALIŚCI Z VII LO UDZIELĄ PIERWSZEJ POMOCY...

...., jesteśmy o tym w stu procentach przekonani. 18 maja w LO im. Wł. Jagiełły wykazali się wiedzą teoretyczną i zaprezentowali praktyczne umiejętności podczas Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.

Zawodnicy udzielali pomocy w trakcie wypadku rowerowego, w którym rolę pozorantów pełniła rodzina z Ukrainy, zmagali się z porażonymi prądem, wykonywali resuscytację i defibrylację, opatrywali zranionych i wspierali wszystkich poszkodowanych na pięciu stacjach. W zawodach wzięło udział 9 płockich szkół średnich. Nasza reprezentacja uplasowała się na wysokim 3. miejscu. Serdecznie gratulujemy naszym licealistom, jak również przedstawicielom płockiego „Elektryka" i „Jagiellonki", którzy zajęli dwa najwyższe miejsca podium. Najlepsze szkoły otrzymały puchary i nagrody rzeczowe. Mistrzostwa odbyły się w ramach realizowanego przez OR PCK programu p.t. „Pierwsza pomoc ratuje życie” dofinansowanego ze środków Miasta Płocka.