Uwaga! 

Strona archiwalna, zapraszamy na nową stronę: https://www.zs5.net.pl

ZAKODUJ SIĘ NA ZDROWIE!

 
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła, w ramach programu Zdrowie dla Płocka, zdobyła grant orlenowski o wartości 14500 zł. Taki sukces zdobyliśmy jako jedna z 23 instytucji. Aplikujących o grant było o wiele więcej, bo mogły o niego ubiegać się placówki z aż trzech powiatów: płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego. Dzięki uzyskanym funduszom od marca do czerwca w naszej szkole p. Emilia Wiśniewska, która jest autorką szkolnego grantu, prowadziła zajęcia pod wdzięczną nazwą ,,Zakoduj się na zdrowie!”. Skąd taka nazwa? Otóż zajęcia te łączyły kodowanie i ruch, a były przeznaczone dla uczniów klas I - III. Trzydzieścioro uczniów na zajęciach za pomocą tabletów wprawiało w ruch kosmitę Scottiego, a następnie sami tworzyli planszę w oparciu o grę i przenosili ją na płaszczyznę sali gimnastycznej. Podczas zajęć dzieci miały okazję tworzyć i uczestniczyć w zabawach o następującej tematyce: Scottie Go w pogoni za ping pongiem - gry i zabawy oswajające z piłeczką i rakietką, kodowanie z badmintonem, utrwalenie orientacji przestrzennej - bawimy się przy użyciu paletek. Podczas zabaw uczniowie mogli korzystać ze sprzętu sfinansowanego ze środków FUNDACJI ORLEN. Nasza szkoła wzbogaciła się bowiem o takie pomoce jak: wielkoformatowa gra XXL, piłki do minisiatkówki, koszykówki, piłki do mini ręcznej, piłki do piłki nożnej, zestaw do tenisa stołowego, tenisa ziemnego, badmintona, lina animacyjna, latające dyski, znaczniki, pachołki treningowe, drabinki koordynacyjne, maty podłogowe, piłki Edubalki, woreczki, szarfy, speedball. Jesteście ciekawi, jak wyglądały zajęcia? Zapraszamy do oglądania fotografii.
 
O projekcie napisał Portal Płock: [OTWÓRZ LINK]