Uwaga! 

Strona archiwalna, zapraszamy na nową stronę: https://www.zs5.net.pl

3... 2... 1... 0... BIG FESTIVALOWSKI!

 
Dwie konferencje, w Płocku i Warszawie, integracyjne pre-party w kręgielni, niezliczone burze mózgów w wyluzowanym, acz kreatywnym gronie z utalentowanym i pomysłowym absolwentem naszej szkoły, reżyserem Alkiem Pietrzakiem, godziny przygotowań, planowania i wreszcie jest! Już za chwilę, już za moment... startuje w Płocku pierwsza edycja najbardziej wychillowanego festiwalu kinematografii.
 
Jego główny przekaz niosą formy audiowizualne. W programie - ponad 30 filmów m.in. z gatunku kina komedii i komediodramatów, obejmujących kultowe produkcje sprzed dekad. Organizatorzy deklarują „jedyny w swoim rodzaju miks jakościowej, pozytywnej twórczości, gdzie humor i smaczne dj-skie sety przeplatają się z praktyczną wiedzą”. Wielkie otwarcie wyjątkowego "festiwalu miękkich treści" nastąpi w piątek o godzinie 20:30 na Starym Rynku w Płocku, a na inaugurację, nie inaczej, jak tylko "Big Lebowski" – kultowy film, który jest inspiracją dla nazwy, scenografii i całej szlafrokowej atmosfery. Bo festiwalowy dress-code obejmuje właśnie tę część garderoby. Nieco wcześniej, bo już o godzinie 12:00, ceremonia otwarcia pierwszego w Europie Muzeum Memów w podziemiach Kina Przedwiośnie. A potem... już tylko beztroski weekend, podczas którego kompletnie bez zadęcia weźmiemy udział w wielu eventach filmowych i wydarzeniach towarzyszących.
 
 
Zapraszając na pierwszą edycję imprezy, musimy się pochwalić, że nie tylko chłoniemy "festivalowską" atmosferę i dajemy ponieść radosnemu flow. Już od pewnego czasu w zespole wolontariuszy, zaangażowanych w organizację przedsięwzięcia, aktywnie pracują uczennice VII Liceum oraz nauczyciele naszej szkoły p. Anna Kopeć i p. Bartłomiej Fortuna, jak również znana nam i zaprzyjaźniona p. Justyna Pająk-Jaroszewska. Ostatnie prace nad przekształceniem niemieckojęzycznej biblioteki płockiego Domu Darmstadt w biuro wydawania akredytacji, karnetów i opasek, zakończyły się w czwartek późnym wieczorem. Teraz czekamy już tylko na twórców, gości i miłośników dobrego kina.